Najlepszym kumplem kobiet jest diament!

Jeśli chodzi o wręczanie prezentów naszym bliskim, biżuteria z diamentami jest bezsprzecznie najpopularniejszą opcją. Bogata kolekcja pierścionków, kolczyków i wisiorków pozwala użytkownikom wybrać produkt, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i gustom. Co jest ważne, aby wiedzieć o diamentach i dlaczego są tak cenne?

Co takiego jest w diamentach, że są tak popularne?

Najprościej mówiąc, odpowiedź na to pytanie brzmi: diamenty mają piękno, które przekracza czas. Zdecydowana większość dostępnych kamieni to bezbarwne przedmioty o wysokiej czystości, które wyglądają oszałamiająco w połączeniu z żółtym lub białym złotem i są szczególnie popularne w biżuterii ślubnej. Pierścionek tego rodzaju pasuje do każdego stylu i nadaje się do noszenia na co dzień. Diamenty mają szereg zalet, z których najważniejszą jest ich trwałość, co plasuje je na pierwszym miejscu w skali Mohsa. W efekcie oznacza to, że diament może zostać zarysowany tylko przez inny diament, a nie przez jakikolwiek inny materiał. Marylin Monroe była bez wątpienia najskuteczniejszą sprzedawcą diamentów, twierdząc w swojej klasycznej piosence, że diamenty są „najbliższym przyjacielem każdej dziewczyny”.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – bardziej tradycyjny czy bardziej współczesny?

Ze względu na dużą liczbę dostępnych pierścionków z brylantami, podjęcie szybkiej decyzji jest prawie trudne. Projektanci proponują klasyczne pierścionki z brylantem osadzonym w wysokiej koronie. Fantastycznie prezentują się w połączeniu z konwencjonalną obrączką ślubną, a także wyróżniają się na dłoni..Jeśli chodzi o tradycyjne pierścionki, można też odkryć takie, w których brylanty ułożone są liniowo, blisko siebie – takie pierścionki są płaskie i wiele pań na co dzień uważa je za przyjemniejsze w noszeniu (brak w nich wystających elementów). Do nowoczesnego pierścionka z brylantem możesz wybrać nie tylko niepowtarzalny szlif (np. markizę, poduszkę czy gruszkę), ale także czarny diament o wielkiej urodzie, jeśli go szukasz.