Najważniejsza wiedza o złocie w próbach jubilerskich

Złota biżuteria to symbol elegancji i wyrafinowania, który przetrwał próbę czasu. Pierwsze kolekcje biżuterii dla kobiet, czy to złoty pierścionek, łańcuszek, czy kolczyki, zawsze cieszą spojrzeniem wstecz. Parametry biżuterii są tak samo ważne jak wygląd biżuterii przy zakupie biżuterii dla siebie lub dla kogoś innego. Najważniejszy jest test na złoto, który jest bezpłatny. Co oznacza ta fraza? Sprawdź!

Jaki jest cel Gold Standard?

Chemicznie czysta ruda jest badana pod kątem zawartej w niej ilości złota. Konkretnie, ilość jednostek masy złota na 1000 jednostek masy danego stopu jest tym, czego szukasz. Zobaczmy, czy możemy osiągnąć 500 sztuk złota, jeśli stop zawiera 50% czystego złota i 58,5%, jeśli zawiera 58,5% czystego złota. Charakteryzuje się zawartością złota:
Czyste złoto można znaleźć w każdym z poniższych: • 1 (960) 96% czystego złota; • 2 (750) 75% czystego złota; • 3 (585) 58,5% czystego złota; • 4 (500) 37,5% czystego złota.
Pierwsze trzy próbki w branży jubilerskiej to 333, 585 i 750. Kruchość kompozycji, elastyczność i podatność na obróbkę to czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Najlepsze jest złoto

Jubilerowi i użytkownikowi końcowemu może się wydawać, że czystszy stop jest przyjemniejszy. Obecnie jest podatny na ataki w początkowym okresie, a nie we wcześniejszym (przerwa w stosunku do starego złota próbnego). Z kolei produkty z próby 3 (58,5 proc.) cieszą się największą popularnością w jubilerstwie. Ten rodzaj biżuterii obejmuje pierścionki, kolczyki, bransoletki lub łańcuszki. Produkty Gold 400, 960 i 999 można znaleźć w specjalistycznych publikacjach dla kolekcjonerów.