Pierścionek z tanzanitem na zaręczyny

Wybór pierścionka zaręczynowego może być trudnym zadaniem dla każdego. Wcześniej najczęstszym sposobem poproszenia kogoś o małżeństwo był czysty diament i żółte złoto. Na dzisiejszym rynku coraz większą popularność zyskują oryginalne i wyrafinowane wariacje. Pierścionki tanzanitowe należą do najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych wizualnie wzorów. Trudno jest dokładnie określić, co sprawia, że ​​jeden kamień jest bardziej poszukiwany niż inny.

Największy atut Tanzanii

Jasnoniebieski ton, tanzanit znany jest z oszałamiającego blasku. W swoim naturalnym środowisku występuje w odcieniach brązu, fioletu i błękitu. Wymagany kształt klejnotu można uzyskać jedynie poprzez obróbkę i wystawienie na działanie wysokich temperatur 400 °C. Nazwa kamienia wywodzi się z Tanzanii, gdzie został odkryty. Około 600 milionów lat temu, w ekstremalnych warunkach ciśnienia i ciepła, kamień używany w biżuterii stał się tym, czym jest dzisiaj. Sapphire pomylono z szafirem, kiedy spotkali się po raz pierwszy.

Charakterystyka Tanzanitu

Urok jest najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o niebieskie kamienie. Oprawione w złoto tanzanity wyglądają oszałamiająco i dodają wyrafinowania strojowi noszącego. Trichroizm to cecha definiująca tanzanit (w zależności od kąta padania światła możemy dostrzec aż trzy różne kolory). Ma twardość 6,5-7 w skali Mohsa, ale jest również bardzo krucha. Tanzanit to rzadki kamień szlachetny, który z czasem nabierze wartości ze względu na jego niedobór.