Wskazówki dotyczące pielęgnacji złotej i srebrnej biżuterii

Czy blask twojego pierścionka zaręczynowego blednie? A może to możliwe, że błyszcząca obrączka ma zadrapania? Z biegiem czasu nawet najbardziej wykwintne wyroby jubilerskie zaczną tracić swoją czystą formę. Aby jak najdłużej zachować ich blask i połysk, należy starannie pielęgnować biżuterię z metali szlachetnych, taką jak pierścionki, kolczyki i łańcuszki. W jaki sposób? Dowiedz się, jak przedłużyć trwałość biżuterii, korzystając z naszego krótkiego przewodnika!

Przechowywanie

Biżuteria ciemnieje pod wpływem czynników atmosferycznych, zwłaszcza powietrza. Przechowując biżuterię, upewnij się, że zamek uniemożliwia przepływ powietrza. Aby Twoja kolekcja była bezpieczna, użyj torby z tkaniny lub trumny wyłożonej bardziej miękkim materiałem. Nie używaj opakowań wykonanych z metalu, które mogą porysować powierzchnie.

Chemia

Nie, nie noszę pierścionka z brylantem, kiedy myję naczynia lub sprzątam toaletę. Co za straszny błąd! Przebarwienia biżuterii i skóry w miejscu noszenia biżuterii mogą być spowodowane silnymi detergentami (a nawet niektórymi kosmetykami). Substancje organiczne i kamienie naturalne mogą również zostać uszkodzone przez chemikalia. Usuń pierścionki i inne przedmioty przed myciem, prysznicem i nakładaniem makijażu, aby tego uniknąć. Rękawiczki ochronne to doskonały sposób na zabezpieczenie biżuterii.

Stosowanie specjalistycznych środków czystości

Czasami dobrym pomysłem jest przekazanie cennych rzeczy profesjonaliście, który może je dokładnie wyczyścić i wypolerować. Unikaj sprzątania po sobie w domu (np. używania pasty do zębów). Nieprawidłowe czyszczenie biżuterii pozłacanej, rodowanej i satynowanej może spowodować uszkodzenie powierzchni i ścieranie.